• Obecnie brak na stanie

Niebo w kolorze popiołu

0,00 zł
Brutto

Opowieść o Matce Kolumbie Białeckiej, założycielce Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika napisana przez naszą współsiostrę Benedyktę Karolinę Baumann OP.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Na podstawie historii życia Matki Kolumby Białeckiej powstała powieść, w której "każdy znajdzie fragment swojego losu, poczuje dotyk Bożej łaski, usłyszy odpowiedź na zadawane w sercu pytania, odkryje piękno przygody, jaką jest dobre życie" (Matka Generalna Aleksandra Zaręba OP). To opowieść o wrażliwej kobiecie przekraczającej mentalność swoich czasów, siostrze zakonnej kochającej Chrystusa ponad wszystko, która w wieku 21 lat stanęła wobec misji założenia czynnych dominikanek na terenach ówczesnej Galicji. Matka Kolumba, oddana Chrystusowi w Eucharystii i w drugim człowieku, zwłaszcza odrzuconym i potrzebującym, to fascynujący wzór pasji życia również dla współczesnego człowieka, by umieć w woli Bożej odczytać najlepszy plan na życie w pełni.Książka ta jest opowieścią o nadziei i świetle, pisaną życiem Matki Kolumby Białeckiej – kobiety oddanej radykalnie w miłości Bogu i ludziom. Matka Białecka żyjąca w XIX w prezentuje geniusz kobiety konsekrowanej, bardzo dziś aktualny. Była osobą czytającą znaki czasu, odkrywającą Boży KAIROS. W mrokach zawikłanej sytuacji społecznej i politycznej w Ojczyźnie rozpoczęła misję pełną światła na polu ewangelizacyjnym, edukacyjnym i charytatywnym. Nie czekała na lepsze czasy. Szła do najbardziej potrzebujących, gdyż w nich widziała Oblicze Chrystusa.

ze wstępu s. Beniaminy Potocznej OP


KS-01

Opis

Format
140x200 mm
Liczba stron
688

1 inny produkt w tej samej kategorii:

  • Obecnie brak na stanie
0,00 zł

Na końcu schodów

Druga powieść s. Benedykty Baumann OP, tym razem o naszej siostrze bł. Julii Rodzińskiej, dominikance, kobiecie głębokiej wiary i modlitwy, charyzmatycznym pedagogu, "matce sierot" i najuboższych dzieci wileńskiej ulicy. W obliczu okrucieństwa obozu koncentracyjnego niosła nadzieję zrozpaczonym, ochraniała śmiertelnie osłabionych, wspierała modlitwą konających. Była świadkiem miłości Jezusa Chrystusa w świecie, w którym zapomniano o Bogu.